1.09.1972
Powstaje Szkoła Podstawowa Nr 7 przy Zbiorczej Szkole Gminnej w Strzegomiu (praca na dwie zmiany w 3 wydzielonych pomieszczeniach). Pierwszym dyrektorem szkoły zostaje mgr Anna Porębska.
15.10.1997
Szkoła przenosi się i zajmuje I piętro budynku przy Szkole Podstawowej Nr 4 na Al. Wojska Polskiego 5a w Strzegomiu (w 5 oddziałach uczy się 40 uczniów). Funkcję dyrektora szkoły sprawują na przestrzeni lat: mgr Kazimiera Pernet, a następnie mgr Bernarda Stańczyk.
1.09.1999
Reforma oświaty powoduje utworzenie szkoły podstawowej (sześcioletniej) i gimnazjum (trzyletniego) pod nazwą Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Dyrektorem zostaje mgr Małgorzata Gruszka.
16.07.2001
Decyzją organu prowadzącego szkoła przenosi się tymczasowo do parterowego budynku Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kościuszki 31. Rozpoczyna się remont i adaptacja pomieszczeń na potrzeby szkoły (po Zespole Szkół Zawodowych w Strzegomiu).
7.01.2002
Szkoła świętuje swój jubileusz 30–lecia. Następuje przekazanie wyremontowanego budynku na Al. Wojska Polskiego 16a w Strzegomiu oraz uroczyste otwarcie obecnej siedziby szkoły. Dyrektorem szkoły zostaje mgr Iwona Wiśniowska.
1.09.2004
Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu zostaje włączony do sieci placówek należących do Powiatowego Zespołu Szkół w Bystrzycy Dolnej. Dyrektorem naczelnym zostaje mgr Ewa Jańczak, funkcję wicedyrektora na przestrzeni lat sprawują panie: mgr Beata Soroka, a następnie mgr Katarzyna Gołąbek.
1.09.2008
Baza szkoły wzbogaca się o dwie pracownie komputerowe z projektu ministerialnego (w sumie 18 komputerów).
1.09.2011
Szkoła powraca do swojej poprzedniej nazwy. W skład Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu wchodzi Szkoła Podstawowa Nr 7, Gimnazjum Nr 3 oraz nowo utworzona Szkoła Przysposabiająca do Pracy. Dyrektorem placówki zostaje mgr Małgorzata Zaremba.
1.09.2012
W szkole funkcjonuje gabinet profilaktyczny pod opieką pani Urszuli Besser, pielęgniarki szkolnej.
23.10.2012
Szkoła świętuje uroczyście swój jubileusz 40-lecia istnienia w gronie przyjaciół szkoły, rodziców i władz lokalnych.
15.05.2013
Powstaje pierwszy plac zabaw dla uczniów najmłodszych. Planowane jest utworzenie oddziału przedszkolnego. Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną bazą, tablicą multimedialną , niezbędną do terapii i stymulacji polisensorycznej.
1.09.2013
Utworzony zostaje nowy oddział dla dzieci młodszych klasa 0-III PU. W szkole odbywają się zajęcia wczesnego wspomagania. Prace remontowe w skrzydle zachodnim budynku dobiegają końca, do użytku oddano 4 nowe sale: świetlicę szkolną, gabinet przyrodniczy, gabinet chemiczno – fizyczny, salę do gimnastyki korekcyjnej oraz archiwum szkolne. Zostaje zakupiona druga tablica multimedialna oraz schodołaz.
15.09.2013
Trwa adaptacja pomieszczeń na parterze dla potrzeb Warsztatów Terapii Zajęciowej, które działać będą przy szkole.
13.12.2013
Data należy do szczęśliwych, tego dnia oddano oficjalnie do użytku salę gimnastyczną na II piętrze po generalnym remoncie. Ceremonii przecięcia wstęgi dokonano z udziałem władz powiatowych. Zakupiony został nowy sprzęt sportowy oraz rehabilitacyjny.
20.12.2013
Następuje oficjalne otwarcie strzegomskich WTZ, których kierownikiem zostaje mgr Sabina Kubacka. Uczestnicy warsztatów to 25 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Niektórzy należą do grona absolwentów szkoły.
1.09.2014
Planowane jest uruchomienie przedszkola specjalnego dla dzieci z terenu gminy Strzegom i powiatu świdnickiego.
15.06.2014
Trwa systematyczne i planowe doposażenie poszczególnych pracowni w pomoce dydaktyczne, a także sprzęt AGD i RTV. Część sprzętu pochodzi z darowizn na rzecz szkoły i od sponsorów, część jest zakupiona ze środków własnych szkoły.
10.08.2014
Teren przy szkolnym ogrodzie wzbogaca się o drewnianą ciuchcię z dwoma wagonami do zabaw na świeżym powietrzu, podarowaną przez darczyńcę z Rogoźnicy.
1.09.2014
W szkole rusza rehabilitacja dla uczniów prowadzona przez specjalistów, oprócz tego kontynuowane są sesje terapeutyczne z dogoterapii. Zatrudnione zostają dwie nowe opiekunki na etacie pomocy nauczyciela. Prężnie działa przy szkole Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizowane są wyjazdy na basen, wycieczki, wyjścia do teatru, kina, półkolonie dla dzieci oraz hipoterapia.
18.09.2014
Następuje oficjalne otwarcie szkolnego placu zabaw. Najmłodsi mogą korzystać z karuzeli z 4 siedziskami, lokomotywy z tunelem, kiwaka w kształcie psa oraz z huśtawki podwójnej, wahadłowej. Koszt inwestycji powstania placu to 122,6 tys. zł, z czego 50 % pochodzi ze środków ze Starostwa Świdnickiego, a pozostałe 50 % z ministerialnego programu „Radosna Szkoła”. Teren szkolny zostaje obsadzony sadzonkami drzew iglastych z Nadleśnictwa Świdnica.
26.09.2014
Otwarte zostaje Przedszkole Specjalne Nr 7, pierwsze tego typu w gminie Strzegom. To ogromny sukces! Oddział tworzą dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, sprzężonym z autyzmem. 4-osobowa grupa jest pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Zajęcia z wczesnego wspomagania nadal są kontynuowane.
05.11.2014
Na I piętrze zostaje oddana do użytku po generalnym remoncie nowa pracownia przeznaczona dla Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Przeprowadzany jest remont kolejnych pomieszczeń w nowym skrzydle szkoły (sala katechetyczna, biblioteka szkolna, toalety).
15.02.2015
Zakończony zostaje remont nawierzchni brukowej na parkingu szkolnym oraz wykonany projekt zagospodarowania przestrzeni wokół szkoły (aleja główna i alejka do przystanku dla uczniów dojeżdżających). Wiosną wykonywane są prace ogrodniczo-dekoratorskie.
01.09.2015
Zostaje zakupiona trzecia tablica interaktywna, a gabinet terapeutyczny wzbogaca się o dostęp do biofeedbacku oraz fotel do masażu relaksacyjnego. Przedszkole Specjalne rozwija się, powstaje druga grupa dzieci.
09.06.2016
To dzień oficjalnego otwarcia bogato wyposażonej sali rehabilitacyjnej, na wyposażenie której składają się m.in.: stół do terapii NDT-Bobath, dwa „Orbitreki” firmy Kettler, lustro korekcyjne, drabinki, parawan, maty Airex, piłki, wałki terapeutyczne, przybory i przyrządy do integracji sensorycznej, lampa Sollux, trampolina oraz plansze edukacyjne.
05.02.2017
IV MARATON ZUMBA LOVE „wytańczył” dla naszej szkoły 43 355, 41zł. Zebrane pieniądze przeznaczone były na wyposażenie Sali Doświadczania Świata w potrzebny sprzęt do terapii zaburzeń sensorycznych (zmysłowych) uczniów i podopiecznych naszej szkoły.
05.10.2017
Uroczyste otwarcie Sali Doświadczania Świata z przedstawicielami władz lokalnych, Zumba Team, sponsorów i przyjaciół szkoły. Pomieszczenie wyremontowane zostało ze środków Starostwa Świdnickiego natomiast wyposażenie zakupiono ze środków pochodzących ze zbióki IV Maratonu Zumby.